Registruotis konsultacijai

Naudinga žinoti

Kaip veikia dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimas kapomis – tai moderniausias ir patogiausias gydymo metodas šiuolaikinėje ortodontijoje. Įprastai pacientai dantų tiesinimo kapas renkasi dėl kelių svarbių priežasčių:

  • kapos yra skaidrios, todėl nematomos, taigi Jūsų gydymas gali vykti kitiems net nepastebint;
  • gydymo metu jaučiamas žymiai mažesnis skausmas nei gydantis breketais, nes dantų judesiai vyksta palaipsniui, mažomis amplitudėmis;
  • gydytis kapomis yra patogu, nes kapas galima nusiimti. Galėsite lengvai ir kruopščiai išsivalyti dantis bei valgyti bet kokį Jums patinkantį maistą;
  • gydantis tiesinamosiomis dantų kapomis lankytis pas gydytoją reikės žymiai rečiau nei nešiojant breketus, nes gydymas kapomis suplanuojamas tiksliai ir iš anksto.

Vienas kapų rinkinys paprastai nešiojamas 10 dienų (arba trumpiau, jei taip nurodo gydytojas). Pacientui pakeitus kapas į sekančias (pagal kapų eiliškumą), dantys palaipsniui juda suplanuota gydymo kryptimi ir toks judėjimas vyksta tol, kol pasiekiamas reikiamas gydymo rezultatas.

Kaip vyksta gydymas dantų tiesinimo kapomis?

Apsilankius pas sertifikuotą Ordoline gydytoją, Jūsų duomenys pasieks Ordoline komandą, kuri detaliai ir tiksliai suplanuos gydymą, atsižvelgdama į gydytojo nurodymus bei Jūsų gydymo lūkesčius.

Ordoline sudarys gydymo planą ir pristatys Jūsų gydytojui, kuris, susipažinęs ir sutikęs su gydymo eiga, jį Jums parodys gydymo plano pristatymo vizito metu. Pamatysite ir įvertinsite  Ordoline kompiuterinės gydymo planavimo programos sudarytą ,,žingsnis po žingsnio“ gydymo eigą, t.y. kiekvieną iš eilės suplanuotą dantų judesį bei Jūsų gydymo rezultatus, kuriuos pasieksite pabaigę gydymą. 

Patvirtinus gydymo planą, Ordoline pagamins Jūsų individualias kapas. Sekančio vizito metu gydytojas Jums įteiks pirmąjį kapų paketą. Nešiosite ir keisite kapas pagal gydytojo nurodymus, o kiekviena kapų pora atliks tam tikrą Jūsų dantims reikalingą judesį, todėl dantys po truputį judės iš anksto suplanuota gydymo kryptimi. 

Gydymo pradžioje arba eigoje ant kai kurių dantų gydytojas priklijuos nedidelius, būtent Jūsų dantų spalvos plombos kibukus (angliškai „attachments“). Kibukai naudojami papildomai jėgai sukurti, taigi padeda dantims judėti reikiama kryptimi greičiau ir tiksliau. Kibukai pasidengs dantų kapomis, todėl bus nejuntami ir vos matomi.

Esant sudėtingesniam ortodontiniam atvejui, gydymo kapomis metu gali būti naudojamos specialios gumelės – elastikai, kurie padeda koreguoti sukandimą, sukurdami reikiamą papildomą judesį. Kibukai ir elastikai yra gydymo eigai itin svarbios papildomos priemonės, nes jos ženkliai prisideda prie vidutinių ir sunkių atvejų gydymo tikslumo. Be šių priemonių dantų tiesinimas kapomis būtų neefektyvus.

Iš ko gaminamos Ordoline kapos?

Ordoline kapos gaminamos iš skaidraus medicininio plastiko, todėl yra visiškai nematomos. Medicininis plastikas nesukelia nepageidaujamų pojūčių ar reakcijų burnoje. Tai itin paprastas ir patogus sprendimas, nes šios kapos netrukdo mėgautis įprastu gyvenimu. Tiesinamosios kapos turi būti nešiojamos mažiausiai 22 val. per parą bei nuimamos valgant, geriant (išskyrus vėsų vandenį) ir valantis dantis. 

Užsiregistruokite konsultacijai vienoje iš sertifikuotų Ordoline partnerių klinikų ir pradėkite savo gydymo kelionę pažangia Ordoline tiesinimo kapų sistema. Klinikų sąrašą rasite šiame puslapyje.